רעש של דלת נטרקת לא עושה לנו נעים באוזן. בדלתות כניסה, בדלתות החדרים וגם בדלתות של הארונות, אף אחד לא אוהב לשמוע טריקה מחרישה. בתקופה האחרונה ניתן לראות עליה בביקוש לסוגים נבחרים של ארונות הזזה, שמיועדים במיוחד להעניק לנו שקט ושלווה בבית. כל זאת בזכות מנגנון ייעודי, לטריקה שקטה.

מתי חשוב במיוחד שיהיה מנגנון לטריקה שקטה

בכל מיני דגמים של ארונות הזזה אפשר להתקין את המנגנון המיוחד של טריקה שקטה. אבל יש דגמים של ארונות שבהם הפתרון הזה לא רק רצוי ומוסיף אלא אפילו כמעט חיוני. לדוגמא, כאשר בוחרים ארונות איכות גדולים למדי, חשיבות המנגנון גדולה יותר. כאשר הדלתות נעות על גבי מסילות ומשקל הדלתות ניכר (כלומר הן מסיביות), לטריקה שקטה יש משמעות מעודנת. המנגנון בנוי כך שהוא מעדן את התנועה ימינה ושמאלה על המסילה וכך הדלת איננה בורחת מהתוואי של המסילה שהוגדר לה. בארונות גבוהים, כבדים, רחבים ועם דלתות מסיביות, מקבלים בצורה כזאת גם שקט ושלווה וגם תמיכה בדלת ובמסילה. ובנוסף, זהו גם פטנט בטיחותי, שמונע פגיעה באצבעות.

רעש דלתות פתיחה

תפיסת הדלת שמגיעה עם השקט

כאשר רוכשים ארונות הזזה עם התוספת של מניעת טריקה רועשת, מקבלים בעצם את הטוב שבכל העולמות:

  • תנועה חלקה יותר על המסילה – לא צריכים לחשוש מכך שהדלת תשתחרר ממקומה ותצא מהמסילה. אפילו אם במקרה ביצענו פתיחה או סגירה בעוצמה, הקצוות ימשיכו לנוע כרגיל וחלק, על המסילה.
  • שקט ושלווה נעימים בבית – המנגנון מבטיח תנועה שקטה וחרישית במיוחד, ללא חריגים. הדלתות של הארון שלכם לא צריכות לחרוק, לא צריכות להרעיש, לא צריכות להיטרק. הרבה יותר נעים ונוח.
  • המנגנון גם יודע לתפוס היטב את הדלת ומונע פגיעה חזקה בדופן או “קפיצה” של הדלת בחזרה לאחור (כלומר פתיחה מסוימת של הארון בגלל ההתנגדות של קצה הארון).
  • שמירה על חלקי הארון – התמיכה הנוספת במסילה, שמונעת השתחררות של הדלת מהמסילה, שומרת על הארון ועל חלקיו השונים. אין פלא שכל כך הרבה אנשים מוצאים זאת טוב ומועיל. פחות בלאי, יותר שקט, יותר איכות.

מהו בדיוק המנגנון הנכון

יצרני ארונות איכות מסבירים את הרעיון של המנגנון הנכון: מדובר בהתקן שמורכב על המסילה של הארון, כאשר בדרך כלל תיבחר לכך המסילה העליונה. ההתקנה מבוצעת פחות או יותר בקצה של המסילה או באמצע, לקראת הדופן של הארון. במקום הנכון והמדויק, נמצאת מעין בוכנה שאוחזת בדלת הנעה, לפני שהיא נוגעת בקצה (כאשר סוגרים את הארון). מרגע שהבוכנה נכנסת לפעולה, מהירות הדלת מואטת וכך, אט אט, היא מגיעה לקצה המסלול המיועד בשבילה. כדאי לציין שיש ארונות שבהם מותקנים פטנטים שונים מעט, על בסיס קפיצים או מרכיבים נוספים. בארונות מסוימים, מוסיפים גם מעין בלמים שמותקנים על המסילה הנמוכה (התחתית).

כל הארונות הזזה שלנו עם טריקה שקטה